Gizlilik Politikası

Naylalabs Yazılım Ticaret Limited Şirketi; “ https://naylalabs.com ” internet sitesi üyesi müşterilerimizin, ziyaretçilerimizin ve çalışanlarımızın bilgilerinin gizliliğini esas ve öncelikli kabul etmekteyiz. Bilgi güvenliğinin sağlanması ile korunması kapsamında “Veri Gizliliği ve Güvenliği Politikası (“Politika”)” haline getirdiğimiz esaslarımızı bilgilerinize sunmak isteriz.

1. Politika’nın Kapsamı ve Genel Bilgilendirme

"Naylalabs Yazılım Ticaret Limited Şirketi," müşterilerinin gizlilik haklarına ve bilgilerinin korunmasına büyük önem vermektedir.

Şirket, bu konudaki tüm yasal düzenlemelere uyumlu hareket etmekte ve aşağıda detayları açıklanan esasları Politikamız kapsamında uygulamaktadır.

Politikamızda;

Sitemizde toplanan müşteri bilgilerinin neler olduğu,

Bu bilgilerin hangi amaçlar için toplandığı ve hangi şekillerde kullanıldığı,

Bilgilerin nasıl değiştirebileceği,

Müşterilerimizin iletişim konusundaki tercihleri ve bunları nasıl değiştirebilecekleri, bilgilerin nasıl güvenceye alındığı,

Müşterilerimizin bilgilerinin korunması ile ilgili hakları vb. konular yer almaktadır.

1.1. Toplanan Bilgiler

Hizmetlerimizi duyurmak ve kampanyalarımızı iletmek amacıyla e-bültenlerimize, Sitemize üye olmanız, onay vermeniz veya üye olmadan hizmetlerimizden yararlanmanız durumunda, size daha iyi hizmet sunabilmek için belirli kişisel bilgilere ihtiyaç duyarız. Bu kişisel bilgiler şunları içerebilir: ad, soyadı, e-posta adresi, telefon numarası, cinsiyet, doğum tarihi, kişisel ilgi alanları, sipariş detayları, ziyaret detayları, fatura ve teslimat adresleri gibi bilgiler.Bunlar dışında, Site yapılan ziyaretlerin sıklığı ve zamanları, sipariş verilme zamanları, sipariş anındaki internet protokol adresi (IP) ve son oturum açma IP adresi gibi bilgiler de toplanabilir. Ayrıca, ziyaret edilen ürün sayfalarının ve sipariş verilen ürünlerin istatistikleri gibi toplu istatistiksel veriler de toplanarak ziyaretçi hareketlerini ve tercihlerini analiz etmek ve anlamak amacıyla kullanılabilir.Bu bilgiler, aşağıda belirtilen amaçlar için kullanılabilir. Bienth internet sitesi içinde size özel hesabınız oluşturulması için (örn. adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon çevrim içi hizmetler aracılığıyla siparişlerinizi işlemek için (örn. isminiz, adresiniz, doğum tarihiniz)

Teslimat durumunu bildirmek amaçlı e-posta ve kısa mesaj bildirileri göndermek için (örn. E-posta adresiniz, telefon numaranız)Toplanan Bilgiler ve Kullanım Amaçları:

Haber bültenleri, anket çalışmaları, müşteriye uygun içerik, kampanyalar ve kataloglar gibi pazarlama teklifleri göndermek için (örneğin; e-posta adresiniz, telefon numaranız, isminiz ve posta adresiniz).

Satın aldığınız ürünlerin teslimatında olası sorunları iletmek için (örneğin; telefon numaranız, e-posta adresiniz, adresiniz).

Sorularınıza cevap vermek ve yeni veya değiştirilmiş hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek için (örneğin; e-posta adresiniz, telefon numarası).

Müşterilerimizin alışveriş tercihlerini daha iyi anlamak ve uygun pazarlama teklifleri ve bilgileri sunmak adına trend analizleri, istatistiksel analizler, araştırmalar ve anketler yapmak, müşteriye uygun indirimler ya da kampanyalar tanımlamak için (örneğin; e-posta adresi, alış-veriş alışkanlıkları, site içi gezinme alışkanlıkları).

Çevrimiçi alışveriş ve yasal yaşta olduğunuzu doğrulamak için (örneğin; doğum tarihiniz).

Anketlere müşterilerimizce katılım sağlandığı takdirde daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla, koleksiyonlar ile ilgili sizlerden geribildirim almak, alışveriş deneyimi ile ilgili memnuniyetinizi ölçmek, satın aldığınız ürünler ile ilgili memnuniyetinizi ölçmek için (örneğin; sipariş adımları memnuniyeti anketi, satın alınan ürünlerden memnuniyet anketi, yeni sezon kadın koleksiyonunda yer alan ürünlerin seçimi anketi).

Bize ulaşın formu üzerinden tarafımıza bilgi iletildiğinde müşterinin istek ve şikayetlerine cevap verebilmek için (örneğin; adı, soyadı, e-posta adresi, telefon numarası).

Herhangi bir etkinlik söz konusu olduğunda kişiye özgü kampanyalar tasarlayabilmek, kişinin tercihlerine uygun içerik ve iletişim sağlayabilmek, yapılacak etkinlikleri haber vermek, doğru müşteriye doğru mesajın iletilmesini sağlayabilmek için (örneğin; yaş, doğum tarihi, cinsiyet, kullanım sıklığı).

İnternet erişimlerine ait log kayıtları 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca kayıt altına alınmakta ve talep edilmesi halinde adli ve/veya idari merci/kurum/kuruluşlarla paylaşılmakta, gerekirse şirket içi denetim süreçlerinde hukuki yükümlülük çerçevesinde işlenmektedir.

Sitenin güvenliğini güçlendirmek için (örneğin; sistemlere erişimde çok faktörlü kimlik doğrulama yöntemlerinin kullanılması veya şirket sistemlerinin ağ ve veri güvenliği için güvenlik duvarı, internet ağ geçidi, ağ ve alt ağ ayrımı gibi erişim güvenlik önlemleri alınması)

1.2.Toplanan Bilgilerin Kullanımı

Sitede toplanan bilgiler aşağıdaki amaçlar için kullanılır:

Sipariş İşlemleri ve İletişim:Sipariş süreçlerini yürütmek, tamamlamak ve müşterilerimizle iletişimi sağlamak.

Bilgilendirme:Ürünler, hizmetler, etkinlikler, kampanyalar ve promosyonlarla ilgili bilgi vermek.

Alışveriş Tercihlerinin Analizi:Müşterilerimizin alışveriş tercihlerini daha iyi anlamak.

Analizler:Trend analizleri ve istatistiksel analizler yapmak.

Güvenlik:Sitenin ve/veya Mobil Uygulama'nın güvenliğini güçlendirmek.

Kişiye Özel İçerik:Müşteriye, onunla ilgili içeriği gösterebilmek.1.3.Toplanan Bilgilerin PaylaşımıToplanan bilgilerin kullanımı, sitemizde ve/veya mobil uygulamamızda belirli hedeflere yönelik olarak gerçekleşmektedir. Bu amaçlar şunları içerir:Hizmetin doğru, kaliteli ve düzgün bir şekilde sunulmasını sağlamak ve yasal mevzuat kapsamındaki yükümlülükleri yerine getirmek amacıyla bilgileriniz kullanılır. Ayrıca, internet sitesi ve mobil uygulamanın kullanıcılar için kolay uygulanabilir olmasını ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefler.Sözleşme gerekliliklerinin yerine getirilmesi ve hukuki işlerin takibi de toplanan bilgilerin kullanımının bir parçasıdır. Müşterilerin beğenilerine, kullanım alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına göre hizmetin kişiselleştirilmesi bu amaçlar arasında yer alır.Bilgileriniz, Bienth’in iş birliği yaptığı kargo, çağrı merkezi, veri tabanı hizmet sağlayıcıları ve diğer grup firmaları ile paylaşılabilmektedir. Ancak, bu paylaşımlarda bilgilerinizin güvenliği ve gizliliği her zaman korunmaktadır. Bilgileriniz, kesinlikle ticari amaçlarla 3. şahıslar veya tüzel kişilerle paylaşılmaz ve bu şekilde kullanılmaz. Bu yaklaşım, müşterilerimizin gizlilik ve güvenliği konusundaki endişelerini göz önünde bulundurarak belirlenmiştir.Üye ve ziyaretçi,işbu Politika’da belirtilen şartlara uymak koşulu ile, Siteyi Mobil Uygulamayı kullanabilir...Üye veya ziyaretçi, site’yi kullanmaya başladığı andan itibaren Politika’nın tüm şartlarını kabul etmiş sayılacağını ve bu şartların kendisi için bağlayıcı olacağını kabul eder.